12 octombrie 2013

Etapa a VIII-a

CS Gloria Ivesti s-a deplasat la Toflea pentru meciul cu Juventus.A fost un meci foarte tensionat, dar Ivestiul s-a impus cu scorul de 2-1(1-1).Prima repriza a fost echilibrata marcand ambele echipe in mintul 30 Silian dupa o centrare a lui Iancu, iar cei de la Toflea au egalat in minutul 36 dintr-un penalty corect acordat dupa un hent a  fundasului dreapta Luca.In cea de a 2a repriza Ivestiul a controlat meciul si nu mai inspiratia antrenorului Fane care in minutul 82 il introduce in teren pe atacantul Tiron schimband sistemul(3-4-3), in ultimul minut(94) Tiron inscrie si aduce victoria celor de la Ivesti.Urmatorul meci este miercuri restanta din etapa a III-a cu Avantul Matca la Ivesti de la ora 15:00.