19 martie 2011

Etapa a-IIa

Seniorii de la Gloria Ivesti au bifat prima infrangere din acest retur la Tg Bujor scorul fiind 2-0 pt gazde.La Ivesti absentand capitanul echipei Viorel Cojoc ,Culai si Claudiu.Meciul a fost lipsit de faze in prima repriza abia in a2a repriza au inceput sa apara golurile.Golurile au fost parcate din cauza a 2 greseli de aparare in min 65 si 80.Abia din minutul 70 sau trezit jucatorii Gloriei asaltand poarta celor de la Bujoru , avand ocazii clare de gol prin Silian , Stancu Ioan si Ivan.
Iar junii Gloriei au mai facut o victima in acest campionat castigand meciul cu 6-0 ajungand la 14 victorii si un singur egal ramand pe primul loc cu 57 de puncte.Un meci frumos, cu multe ocazii de partea Gloriei Ivesti.Marcatorii in aceasta partida au fost Hodorogea Daniel(2), Trandafir Sorin, Roscan Emy,Tiron Lucian si Cazacu Ioan.