07 octombrie 2012

Etapa aVII-a

Cei de la Ivesti au suferit prima infrangere din acest campionat pe teren propriu in fata celor de la Sporting Tecuci cu scorul de 5-2 la pauza fiind 2-1 pentru Tecuci.Cei de la Ivesti au inceputbine iar in min 5 au o lovitura de la 11 m unde Racovita Maricel inscrie pentru 1-0 iar in min 20 cei de la Tecuci primesc si ei o lovitura de la 11 m unde portarul celor de la Ivesti i-a cartonas rosu iar cei de la Ivesti raman in 10 oameni.Alin Buduga inscrie pentru 1-1 iar imediat inscriu si pentru 2-1 cei de la Tecuci.Dupa pauza cei de la Tecuci mai inscriu de doua ori iar in minutul 80 cei de la Ivesti mai inscriu prin Culache de la mijlocul terenului un sut foarte frumos dar degeaba si in minutul 89 cei de la Tecuci inchide tabela la 5-2.Etapa viitoare cei de la Ivesti vor sta iar in etapa a 9-a Ivestiul se va deplasa la Smulti.