04 noiembrie 2012

Etapa a XII-a

CS Gloria Ivesti a primit vizita celor de la Sporting Liesti.A fost un meci care sa ridicat cel putin la Liga 1 si centralul partidei fiind Bocaneala Marius arbitru la Liga 1. A fost un adevarat derby pentru Liga a IV-a, s-a jucat un fotbal de calitate cu multe ocazii de poarta pentru ambele echipe, castingand Sporting Liesti cu scorul de 1-0, la pauza fiind 0-0.In prima repriza cei de la Sporting au dominat o avand mai multe ocazii de poarta, in cea de a2-a repriza cei de la Ivesti au fost mai activii avand cateva ocazii de gol si ei iar minutul 70 centralul partidei Bocaneala Marius acorda o lovitura de la 11 m corect acordata dar Fane rateaza dand in bara laterala iar in min 93 mai exact in ultima secunda de joc cei de la Liesti au o lovitura libera de la 40 de m unde centreaza in careu si dintr o deviere mingea intra in poarta celor de la Ivesti.Urmatoarea etapa Ivestiul se v-a deplasa la Draganesti.