26 mai 2013

Spectacol la Ivesti!

Cei de la Ivesti au facut spectacol in meciul cu Draganesti castigand cu scorul de 7-4(1-2).Cei de la Ivesti au fost condus din primele 10 min cu scorul de 2-0 iar apoi pe finalul primeri reprizei s-au trezit si au inscris prin Ilie.In repriza a 2a cei de la Ivesti obtin o lovitura de la 11 m prin Tiron care provoaca si eliminarea protarului din postura de ultim aparator.Din penalty inscrie Racovita in min 52 apoi in minutul 60 Tiron duce scorul la 3-2 pentru Ivesti in min 65 cei de la Draganesti primesc un penalty si egaleaza.Imediat dupa lovitura de incepere cei de la Ivesti inscriu pentru 4-3 prin Ciubotaru.In minutul 75 Ivestiul inscrie prin Hodorogea printr-o actiune proprie dribland 4 oameni ai Draganestiului.In minutul 80 Hodorogea reuseste dubla printr-un sut de exceptie de la 16 m apoi cei de la Draganesti inscriu un eurogol cu sut de la 25 de m direct in vinclu in min84 iar Mihu in min 87 inchide tabela la 7-4 cu un sut de la 11 m.Cei de la Ivesti se vor deplasa niercuri la Independenta pentru primul meci din Cupa Romaniei.