25 septembrie 2013

Etapa a V-a

Astazi CS Gloria Ivesti a disputat pe teren propriu meciul cu Avantul Valea Marului castigandul cu scorul de 6-3(5-1).In prima repriza Ivestiul a inceput un pic timid dar in min 19 Iancu reuseste sa deschida scorul cu o lovitura de cap dupa centrare lui Buruiana apoi dupa 2 min Iancu reuseste si al 2 lea gol cu un sut de la 16 metri iar in minutul 24 Hodorogea reusste al 3 lea gol a Ivestiul si iarasi dupa 2 minute Iancu reseste tripla. in mintul 30 Iulian reuseste sa ia si al 2lea galben si lasa echipa in 10 oameni dar Ivestiul nu s-a lasat iar in minutul 35 acelasi Iancu reuseste si golul 5 in minutul 44 cei de la Valea Marului reduc din diferenta.In cea de a 2a repriza cei e la Avantul au inceput furtunos si au marcat de 2 ori reducand din scor.in minutul 86 raman si cei de la Valea Marului in 10 oameni si in mintul 90 Silian inchide tabela la 6-3.Etapa viitoare va juca cu Viitorul Costache Negri si s-ar putea disputa la Ivesti din cauza inundatiilor terenul celor de la Costache Negrii nu e practicabil.