11 septembrie 2011

Etapa a IIa

CS Gloria Ivesti a inregistrat prima infragere din acest campionat pe terenul celor de la Vanatori.Scorul a fost 3-0 pentru cei de la Avantul Vanatori(2-0).Cei de la Vanatori au deschis scorul in primele 15 minute apoi Ivestiul s-a trezit si pe sfarsit a avut cateva ocazii prin Dolea Daniel si Adrian Silian dar neconcretizand pe tabela.In cea dea a doua repriza Ivestiul a dat sperante ca s-a trezit avand 2 ocazii prin Tiron Lucian luand mingea pe cont propriu dar ajuns in fata portii el rateza aparand portarul ambele suturi iar pe final cei de la Avantul mai inscriu o data si inchide tabela la 3-0.Duminica viitoare cei de la Gloria Ivesti v-a intalni pe teren propriu pe Viitorul Costache Negri.