04 septembrie 2011

Liga a IVa 2011-2012:Etapa I

Cei de la Gloria Ivesti au debutat cu dreptul pe teren propriu in prima etapa din noul campionat.Au reusit sa invinga cu scorul de 4-3 pe cei de la Bujorii Tg Bujor, Bujori anuntandu-si canditatura pentru castigarea campionatului.Cei de la Ivesti au deschis scorul in minutul 10 prin Viorel Cojoc dintr o lovitura libera de la 20 de m, apoi in minutul 15 Tiron Lucian inscrie cu capul dintr un corner cei de la Tg Bujor reintra in joc in minutul 30 cand inscrie Sandu Cernat dar pe sfarsit de repriza Tiron Lucian mai inscrie o data pe o greseala a unui fundas  si cei de la Gloria Ivesti intra la pauza cu scorul de 3-1.Dupa pauza Tiron Lucian reuseste hatrick-ul in minutul 55 dupa o pasa perfect a lui Hodorogea sutand de la 20 de m la coltul scurt ducand scorul la 4-1.Iar pe final cei de la Tg Bujor au incercat sa revina dar degeaba au mai inscris 2 goluri si meciul s-a terminat cu victoria celor de la Gloria Ivesti 4-3.Etapa viitoare cei de la Gloria va avea in deplasare cu cei de la FC Avantul Vanatori.