25 septembrie 2011

Etapa a IVa

CS Gloria Ivesti a suferit cea de a doua infrangere pe terenul liderului Fulgerul Smulti cu scorul de 3-1.Cei de la Ivesti au dominat prima repriza, avand prima oportunitate de a inscriei in minutul 1 prin Silian dar aparand portarul iar apoi ratand doua sanse singur cu portarul Tiron apoi in minutul 43 Tiron scapa iarasi singur cu portarul si scoate o lovitura de la 11 m si Silian inscrie pentru 1-0, fiind si scorul pauzei.Cea de a doua repriza a fost a celor de Smulti inscriid 3 goluri si castigand meciul ramanand tot in pozitia de lider.Cei de la Gloria in a doua repriza au mai avut ocazii tot prin Silian si Tiron dar neconcretizand pe tabela.In etapa a Va cei de la Ivesti vor intalni pe teren propriu pe cei de la Victoria Independenta.