02 octombrie 2011

Etapa a-Va

CS Gloria Ivesti a reusit astazi cea de a 3a victorie din acest campionat pe teren propriu in fata celor de la Victoria Independenta cu scorul de 4-3.Cei de Independenta au deschis scorul in minutul 10 apoi au majorat scorul la 2-0 in minutul 25 iar pe final cei de la Gloria au reusit sa reduca din scor prin golul lui Adrian Silian in minutul 40(2-1).In cea de a doua repriza gazdele au atacat si in minutul 55 Silian egaleaza dintr-o lovitura libera de la 16 metri.Apoi cei de la Independenta au revenit la conducere in minutul 65 iar pe final in minutul 80 Silian reuseste hatrick-ul printr-un sut de la 20 de metri si golul de 4-3 a fost marcat de presedintele-jucator Petrica Sion in minutul 88 aducand toate cele 3 puncte ivestenilor.Etapa viitoare cei de la Gloria se va deplasa pe terenul celor de la FC Tecuci.Cei de la Tecuci au resuit un egal in deplasare 1-1 la codasa clasamentului Juventus Toflea.