23 octombrie 2011

Etapa a VIII-a

CS Gloria Ivesti s-a deplasat la Branistea pentru meciul din etapa a VIII-a.Cei de la Ivesti au suferit cea dea patra infrangere in deplasare, scorul fiind 3-2(1-2) pentru cei de la Branistea, este o infrangere nemeritata deoarece au controlat jocul din primul pana in ultimul minut iar cei de la AS Unirea Branistea nu au contat prea mult dar au avut 3 ocazii de poarta si au inscris tot de atatea ori.Cei de la Ivesti au inscris in minutul 15 prin Viorel Cojoc dintr o lovitura libera de la 25 de metri iar cei de la Branistea au egalat in minutul 30 prin Bejan si in minutul 40 Silian o readuce la conducere pe Gloria, inscriind cu o lovitura de cap.In cea dea doua repriza cei de la Ivesti a mai avut cateva ocazii prin Tiron dar dezamagind in fata portii si prin Silian iar cei de la Branistea au inscris in minutele 60 si 80 si au incheiat meciul.Cei de la Ivesti vor primi vizita celor de Muncitorul Ghidigeni in etapa viitoare.