30 octombrie 2011

Etapa a IX-a

Astazi cei de la CS Gloria Ivesti au reusit doar un egal pe teren propriu 1-1(1-0).Cei de la ivesti nu au reusit un joc stralucit dar prima repriza au fost peste cei de la Ghidigeni care nu au avut nici un sut la poarta.Cei de la ivesti au dominat prima repriza iar in minutul 30 Silian reuseste sa deschida scorul printr-o pasa data de Tiron.In cea dea a 2-a repriza cei de la Ivesti au continuat sa domine meciul dar nu au reusit sa mai inscrie iar in minutul 80 cei de la Ghidigeni reusesc sa egaleze dintr o lovitura de la 30 de metri, iar meciul se termina nedecis.Etapa viitoare Ivestiul se deplaseaza la Toflea.Etapa aceasta cei de la Toflea au jucat impotriva celor de la Matca si au scos un egal 0-0.