16 octombrie 2011

Etapa a VII-a

Astazi la Ivesti s-a juscat derby-ul local dintre CS Gloria Ivesti si Sporting V. Liesti.Meciul s-a terminat nedecis, scorul fiind 3-3(3-1).Cei de la Gloria au inceput timid meciul iar in minutul 7, Liestiul deschinzand scorul la o imbalmaseala in careul celor de la Ivesti, apoi cei de la Ivesti sau trezit si au inscris printr-un autogol a lui Petre de la Liesti centrand Grecu in minutul 15.In minutul 25 cei de la Gloria preia conducerea pe tabela, inscriid prin Silian si in minutul 33 cei de la Ivesi se distanteaza la 3-1 , inscriind Ivan iar in minutul 40 cei de la Ivesti inscrie prin Tiron dar golul sau fiind anunlat pe motiv ca a fost fault la portar.In cea dea a doua repriza cei de la Gloria au iesit mai relaxati si in minutul 60 centralul partidei Adrian Cojocaru acorda un penalty neexistend iar Mihaita Bagu inscrie pentru 3-2 iar in minutul 80 cei de la Liesti primesc o lovitura libera de la 20 de metri iar Voicu egaleaza si pe sfarsit cei de la Liesti au avut si ei un gol anunalat pe motiv de ofsaid, iar meciul se termina 3-3 .Etapa viitoare cei de la Ivesti se vor deplasa pe terenul celor de la Unirea Branistea.