09 septembrie 2012

Etapa a II-a

CS Gloriai Ivesti s-a deplasat astazi la Ghidigeni pentru a disputa meciu din etapa a 2-a.Cei de la Ivesti suferit prima infrangere cu scorul de 2-1 la pauza fiind 1-0 pt cei de la Ghidigeni.Ivestiul a facut un meci extrem de bun dominand toata repriza iar in min 42 pe o greseala a apararii celor de la Gloria cei de la Ghidigeni au deschis scorul.Dupa pauza Ivestiul a inceput furtunos iar Catalin Gheoca a egalat cu un sut din 6 m.Dupa golul de egalare Ivestiul s-a avantat in atac sa preia conducerea au avut cateva sanse dar atacantii nu au reusit sa o bage in poarta iar in min 80 pe un contraatac a celor de la Ghidigeni obtin un penalty din care preia conducerea pe tabela.Etapa viitoare cei de la Ivesti asteapta vizita echipei nou promovate Quantum Club Galati.