19 septembrie 2012

Etapa a IV-a

CS Gloria Ivesti s-a deplasat la Costache Negri unde a castigat cu scorul de 4-3, la pauza 2-1 pentru cei de la Costache Negri.Cei de la Costache Negri au deschis scorul repede in min 3 iar in minutul 10 cei de la Ivesti au egalat prin Catalin Gheoca iar in minutul 35 cei de la Costache preiau conducerea pe tabala inscriind pt 2-1.Dupa pauza cei de la Costache Negri au majorat scorul la 3-1 in min 50 iar in minutul 60 cei de la Gloria reduc din diferenta dintr-un penalty obtinut dintr-un hent in careul de 6 m a unui fundas de la Costache unde au ramas si in 10 oameni deoarece fundasul dreapta luand cartonas rosu.Din penalty a inscris Racovita.In minutul 65 dupa un corner Gheoca aduce egalarea dupa o balbaiala in careul a celor de la Costache Negri iar in mintul 75 Gheoca aduce victoria inscrii pentru 4-3.Urmatoarea etapa cei de la Ivesti vor evolua pe teren propiu in fata celor de la Avantu Matca.