02 septembrie 2012

Liga a IVa 2012-2013: Etapa I

Cei de la Cs Gloria Ivesti au debutat in prima etapa a ligii a IV-a pe teren propriu impotriva celor de la Avantul Vanatori.A fost un meci destul de frumos cu cu un cartonas rosu luat de cei de la Vanatori in min. 85 si cu 3 goluri.Gloria Ivesti s-a impus in fata celor de la Vanatori cu scorul de 2-1, la pauza fiind 1-1.Vanatorii au deschis scorul in min. 6 iar cei de la Ivesti au egalat in minutul 15 prin Catalin Gheoca iar pana la pauza cei de la Ivesti au dominat mai avand cateva ocazii de a prelua conducerea pe tabela.In cea de a 2-a repriza au fost putine ocazii de poarta iar pe final in min 80 cei de la Ivesti inscriu prin Buloi un gol foarte spectaculos cu un sut de la 30 de metri.Etapa viitoare cei de la Ivesti se vor deplasa la Ghidigeni.